Erzurum, Dünyanın Kayakta Göz Bebeği Haline Gelmiştir

 • Ürün Hizmet No: # 2996 37 kez bakıldı
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Erzurum, Türkiye

Erzurum, Dünyanın Kayakta Göz Bebeği Haline Gelmiştir"
Erzurum Valisi Okay Memiş, "Erzurum kış turizmiyle, Süper Lig'de bulunan takımıyla, yüksek irtifalı kamp merkeziyle, buz hokeyi salonlarıyla adeta bir spor şehridir.

Erzurum Valisi Okay Memiş, "Erzurum kış turizmiyle, Süper Lig'de bulunan takımıyla, yüksek irtifalı kamp merkeziyle, buz hokeyi salonlarıyla adeta bir spor şehridir. Palandöken de kayak sezonu açıldığı günden bitimine kadar en az bir milyon insanı ağırlıyor. Belediyemizin kayak merkezine yapmış olduğu sosyal tesisler, 5 yıldızlı otellerimizle birlikte Erzurum, dünyanın kayakta göz bebeği haline gelmiştir." dedi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden olan ve kışın binlerce turiste ev sahipliği yapan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezinin, yaklaşan kışla birlikte son hazırlıklarını tamamlamaya başladığı kaydedildi.

Havalimanına 17, şehir merkezine de 3 kilometre uzaklıkta olan Palandöken Dağı'ndaki kayak merkezinde doğa yürüyüşleri, kamplar ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra, özellikle kış aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin ağırlandığı ifade edilen açıklamada, Palandöken'in her yıl artan turist sayısı ile ülkenin gözde turizm merkezi olma yolunda ilerlediği belirtildi.

Açıklamada, Palandöken Kayak Merkezinde incelemelerde bulunduğu belirtilen ve görüşlerine yer verilen Erzurum Valisi Okay Memiş, bu yıl bir milyonun üzerinde turist ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Palandöken Kayak Merkezi Ejder Tepesi'ne giden Memiş, "Erzurum, Türkiye'de kış turizminin merkezi bir şehirdir. Müthiş bir potansiyele sahibiz." ifadelerini kullandı.

Memiş, sıkıcı kentlerin büyümediğini aktararak, şöyle devam etti:

"Çünkü insanlar yaşadığı şehirden keyif almıyor. Fakat Erzurum kış turizmiyle, Süper Lig'de bulunan takımıyla, yüksek irtifalı kamp merkeziyle, buz hokeyi salonlarıyla adeta bir spor şehridir. Palandöken de kayak sezonu açıldığı günden bitimine kadar en az bir milyon insanı ağırlıyor. Belediyemizin kayak merkezine yapmış olduğu sosyal tesisler, 5 yıldızlı otellerimizle birlikte Erzurum, dünyanın kayakta göz bebeği haline gelmiştir. Artık bundan sonra yerli ve yabancı turistlere dağımızı tanıtma noktasında sürekli bir çalışma içerisinde olacağız. Bu kadar önemli bir merkezde insanların güven ve huzur içerisinde kayak yapmalarını sağlamak için bizler de gece gündüz demeden çalışacağız."

Açıklamada, Memiş'in Kayak Merkezindeki incelemelerinin ardından liftlerin bulunduğu alanları gezdiği ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldığı belirtildi.

Yayın tarihi: Kasım 12, 2018 Değiştirilme tarihi: Ocak 29, 2020 Yayınlayan / Yazan / İlan Sahibi : Turizm Firmaları Tur Şirketi Kayak

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

İlgili / Benzer İlanlar

 • Erciyes Kayak Merkezine Uluslararası Ödül Verildi

  Erciyes Kayak Merkezine Uluslararası Ödül Verildi

  Kayak Tesisi (Erciyes) İlan / İçerik Numarası : # 2998 18 kez okundu. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Erciyes Kayak Merkezine Uluslararası Ödül Verildi. KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Kış Sporları Merkezi’nin kalitesinin uluslararası anlamda tescillendiğini açıkladı. Çelik, "Ülkemizin uluslararası kalitedeki tek kış sporla...

 • Uluslararası kalitede tek dağ Erciyes Erciyes Kış Sporları

  Uluslararası kalitede tek dağ Erciyes Erciyes Kış Sporları

  Kayak Tesisleri (Erciyes) İlan / İçerik Numarası : # 2995 22 kez okundu. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Uluslararası kalitede tek dağ Erciyes Erciyes Kış Sporları Merkezi’ne ISO 9001 ve Uluslararası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Kış Sporları Merkezi'nin kalitesinin uluslararası anlamda tescillendiğini açıkladı ve ülkemizin ...

 • Yama Dağı Kayak Merkezi Son Durum Pistler Tesisler Oteller Ulaşım

  Yama Dağı Kayak Merkezi Son Durum Pistler Tesisler Oteller Ulaşım

  Kayak Tesisleri (Malatya) İlan / İçerik Numarası : # 2907 144 kez okundu. Şubat 19, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Yama Dağı Kayak Merkezi Son Durum Pistler Tesisler Oteller Ulaşım Kayak merkezi bu kış kullanılmayacak... Malatya’da hem kayak sporlarının gelişmesini hem de kış turizmini hareketlendirmesi beklenen Yama Dağı Kayak Merkezi, eksiklerinden dolayı bu kı...