Tunceli Ovacık Belediye Başkanı herkesi kayak yapmaya davet etti

 • Ürün Hizmet No: # 2964 80 kez bakıldı
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Tunceli, Türkiye

Tunceli Ovacık Belediye Başkanı herkesi kayak yapmaya davet etti Komünist başkan herkesi Ovacık'taki kayak merkezine davet etti
Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, herkesi Türkiye'nin en iyi kayak pistlerinden biri olacak Ovacık ilçesindeki kayak pistine davet etti.

Belediye başkanı Maçoğlu, Türkiye'nin birçok ilinden Ovacık'a gelenler olduğunu belirterek, "Burası Komünist bir ilçe, dolayısıyla herkesin bir ilgisi var. Gelip bu güzelliği yaşayıp memun dönüyorlar. Ben bütün yoldaşlarımızı buraya davet ediyorum, gelip bu güzelliği bizimle birlikte yaşasınlar. 'İlçeyi yönetmek mi kaymak mı zor?' diye sorsanız ben kaymak zor diyorum. Birkaç düşme denemesinden sonra artık kaymayı öğrendim güzel oluyor" dedi.

TV muhabirlerinin haberine göre, Dersim'in Ovacık ilçesinde daha önce organik nohut, kuru fasulye ve bal üretimi yaparak bunu piyasaya süren, ücretsiz ulaşım ve düşük fiyatla içme suyu hizmetini sunan Komünist Belediye Başkanı Maçoğlu, geçen yıl halk ile birlikte ürettiği kuru fasulye ve nohutları 'Komünist organik ürünler' olarak piyasaya sürdüklerini, gelen talepler üzerine üretimi ve üretim alanlarını 2 katına çıkardıklarını söyledi.

Ovacık ilçesinin 3 kilometre yakınında bulunan kayak tesislerinde gazetecilere açıklamalarda bulunan başkan Maçoğlu, Türkiyenin en güzel kayak tesisinin ve kayak pistinin Ovacık'ta olduğunu savunarak şöyle konuştu:

"Ovacık kayak tesisleri, Türkiye'nin en güzel kayak merkezidir. Bunu burada açık yüreklilikle söylüyorum inanmayan gelir görür ve bana hak verir. Bizler buraya hem eğlenmeye hem dinlenmeye geliyoruz. Tesislerin içinde her türlü imkan var, dışarıda kayanların yanı sıra içeride dinlenen ve masa tenisi oynayanlar var. Bende zaman zaman arkadaşlarla masa tenisi maçı yapmak için buraya geliyorum. Son üç gündür kar yağıyordu bugün hava açtı ancak inanılmaz bir fırtına var, buna rağmen buralar insan dolu fırtınaya rağmen insanlar bu tesise gelerek eğleniyor. Özelikle bu aylarda birçok ilde özellikle Elazığ, Malatya, Bingöl, İstanbul ve Ankara'dan buraya bu tesislere özelikle gelen insanlar var. Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle bu sayı bu günlerde giderek artmış durumda.

İlçe şu an yerli turistlerle dolu. Bende gelen misafirlerimizle birlikte zaman buldukça gelip kayıyorum bazen düşüyorum ama yinede kaymaya çalışıyorum."

“YERLİ TURİST SAYISI ARTTI”

Kayak tesisinin ilçeye büyük katkı sağladığını ve 2 yıldır randımanlı çalıştığını söyleyen Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, "Kış dönemi bizim en çok sıkıntı çektiğimiz dönem. Burada inanılmaz bir kar yağışı oluyor. Eskiden çok kar yağdığı için insanlar buranın çilesini çekemiyordu ve batı illerine göç ediyorlardı. Şimdi ise insanlar bırak göç etmeyi dışarıda olanlar gelip kayak yaparak keyfini çıkarıyor. Kayak tesislerinin açılması ile birlikte ilçeye gelen yerli turist sayısı kış aylarında çok fazla oldu ve esnafa halka ekonomik katkı büyük olmaya başladı. İnsanlar yaşamlarından memnun şu an ve bizde bu durum karşısında hizmetlerimizi daha da geniş alanlara yayıyoruz. Halk memnun ise biz mutlu oluyoruz. Farklı bölgelerden farklı insanlar geldikçe sosyal alandaki faaliyetler gelişiyor, sosyal ilişkiler artıyor ve bu güzel bir ortam yaratıyor"diye konuştu.

Belediye Başkanı Maçoğlu, açıklamalardan sonra kayak pistine çıkarak kayarken zaman zaman düştü. Zorlu kayak pistinde kayan çok sayıda gencin, profesyonel kayakçıları aratmayacak şekilde kaydıkları görülürken akrobatik haraketleri de ilgiyle izlendi.

Yayın tarihi: Şubat 19, 2018 Değiştirilme tarihi: Ocak 29, 2020 Yayınlayan / Yazan / İlan Sahibi : Kayak Turizmi Firmaları Seyehat

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

İlgili / Benzer İlanlar

 • Karaman Davraz Kayak Merkezi Ulaşım Otobüs Servisleri

  Karaman Davraz Kayak Merkezi Ulaşım Otobüs Servisleri

  Ucuz Kayak Tatili (Karaman) İlan / İçerik Numarası : # 3253 5 kez okundu. Şubat 7, 2020 İlanı verenle iletişime geç

  Karaman Davraz kayak merkezi ulaşım otobüs servisleri toplu taşıma seferleri belediye halk otobüsleri fiyatları ne kadar kaç tl? Karaman merkez'den kışın gezilecek görülecek en iyi yerlerden biri olan Göller Yöresi Toros Dağları'nın zirvesindeki DAVR...

 • Aydın Davraz Kayak Merkezi Ulaşım Otobüs Servisleri

  Aydın Davraz Kayak Merkezi Ulaşım Otobüs Servisleri

  En Uygun Kayak Tatili (Aydın) İlan / İçerik Numarası : # 3250 7 kez okundu. Şubat 7, 2020 İlanı verenle iletişime geç

  Aydın Davraz kayak merkezi ulaşım otobüs servisleri toplu taşıma seferleri belediye halk otobüsleri fiyatları ne kadar kaç tl? Aydın merkez'den kışın gezilecek görülecek en iyi yerlerden biri olan Göller Yöresi Toros Dağları'nın zirvesindeki DAVRAZ k...

 • Yıldırım Akbulut Kayak Merkezi Turları Tatil Otelleri Fiyatları

  Yıldırım Akbulut Kayak Merkezi Turları Tatil Otelleri Fiyatları

  Kayak Merkezi Tatili (Erzincan) İlan / İçerik Numarası : # 2831 68 kez okundu. Şubat 18, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Yıldırım Akbulut kayak merkezi turları otelleri tesisleri pistleri turu fiyatları kayak takımı malzemeleri ekipmanları kiralama yerleri ücretleri telefon yol hava kar durumu ulaşım nasıl gidilir yorumları tavsiyeleri önerileri www.kayak-merkezleri.co...