Kayak merkezi sömestr yoğunluğu son durum kar kalınlığı

 • Ürün Hizmet No: # 2763 25 kez bakıldı
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Kars, Türkiye

Kayak merkezi sömestr yoğunluğu son durum kar kalınlığı Doğu Anadolu Bölgesinin önemli kayak merkezlerinden olan Bingöl Hesarek Kayak Tesislerinde yarıyıl tatili yoğunluğu yaşanıyor. Bingöl Hesarek Kayak Merkezinde sömestr yoğunluğu yaşanırken, çevre illerden gelen kayak severlerin stres attığı mekân haline geldi.

Özelikle hafta sonu ve sömestr tatili dolayısıyla bölge il ve ilçelerdeki kayak severler 3 yıldır Bingöl Hesarek Kayak Merkezini tercih ediyor.

Bingöl-Elazığ Karayolu'nun 34'üncü kilometresinde bulanan Hasarek Kayak Merkezi bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli oteli, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan kayak merkezi, kayak severlerin ilgi odağı oldu.

Kayak merkezine gelen çok sayıda kayak tutkunu, kayak yaparak hafta sonlarını değerlendiriyor. Kayak severler ve sömestr tatilini fırsata dönüştürmek isteyenler çocuklarıyla birlikte geldikleri kayak merkezinde kar kızağıyla kayarak eğlenme fırsatı buluyor.

Hesarek Kayak Merkezi'ne Elazığ'dan geldiğini ifade eden 55 yaşındaki Hasan Atalay, "Dünya zevki bizi buraya getirdi, merak da olsa burayı görmek istedik. Geldik memnun olduk. Güzel bir tesis insanlar da çok burada kayıyorlar." dedi.

Bingöl merkezden geldiğini söyleyen Emre adındaki kayak sever de, "İl dışından gelen misafirlerimiz için otopark sorunu var, buna çözüm bulunması lazım. Gerçekten güzel bir tesis Bingöl'ün tanıtımına katkıda bulunacak olan bir kayak merkezidir. Otopark ve bazı sorunlar var onlar giderilse iyi bir hizmet olur." diye konuştu.

"Antalya'dan buraya kaymaya geldik"

Yarıyıl tatilini geçirmek için Antalya'dan ailesiyle birlikte gelen Sude ve Emre Aksuoğlu kardeşler ise "Antalya'dan geliyoruz. Dedemlerin evi Diyarbakır'da olduğundan bizi buraya kayak merkezine getirdiler. Sömestr tatili olduğundan dolayı tatilin keyfini burada kayak yaparak geçiriyoruz." ifadelerini kullandılar.

Bingöl merkezden buraya ailece geldiklerini söyleyen Doğan Aktekin de "Fırsat buldukça gelip kayıyoruz. Bu kayak merkezi güzel bir hizmet, kış aylarında insanlar gelip stres atıyor, eğleniyor güzel bir projesidir." diye konuştu.

"Kayak merkezi Bingöl için cazibe merkezi konumunda"

Kayak için ailece Hesarek Kayak Merkezine geldiklerini ifade eden Gazeteci Hakim Değişgeç, kayak merkezinin Bingöl için kış aylarında bir cazibe merkezi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Kayak merkezi Bingöl'ün kış aylarının cazibe merkezi, oldukça güzel ve aşırı bir yoğunluk var. İnsanların içinde biriken setresi burada kayak yaparak atıyorlar. Burası oldukça keyifli bir yer, hava soğuk güneş olmasına rağmen oldukça güzel. Dışarıdaki Bingöllülerinde buraya gelip görmesini tavsiye ediyorum. Pist açısından da oldukça verimli. Tesis açısından da oldukça gelişen bir bölge ve yoğun bir ilgi olmasından dolayı araç park alanı yetersiz. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki süreçte sorunlar düzelirse, Türkiye'de kayak merkezi olarak önemli bir yer teşkil edecek. Uluslararası kayak merkezi olarak da adını duyuracak bundan sonraki süreçte. Burayı görmeden karar verilmesini istemiyoruz açıkçası, burası Doğu Anadolu Bölgesi olabilir ama Bingöl nezih bir il güzel, güvenli bir il. Dışarıdan Diyarbakır'dan, Elazığ'dan Ankara'dan, İstanbul'dan gelen birçok insanlar var. Hiç tanımadığımız yabancı insanlar buraya geliyor. "

"Hizmetlerin daha kaliteli olmasını diliyoruz"

Akademisyen Muhammed Çetkin de "Bingöl merkezden geliyoruz. İlimizde ikinci bir kayak merkezinin açılmasından memnunuz. Sadece ilimizden değil çevre illerden de misafirler geliyor. Daha yeni olduğu için bazı eksiklikler var, hizmetlerin daha kaliteli olmasını diliyoruz. Herkese iyi kaymalar diliyorum." dedi.

Kayak merkezine gelen Yusuf Aktekin ise şunları söyledi: "Bingöl'den geldim. Kayak vazgeçilmez sporlarımızdandır. 2 yıldır her hafta sonu çocuklarla gelip eğleniyoruz. Bingöl için güzel bir mekan olmuş.

Yayın tarihi: Şubat 10, 2018 Değiştirilme tarihi: Ocak 29, 2020 Yayınlayan / Yazan / İlan Sahibi : 14 Şubat Neler Yapılır Aktiviteler

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

İlgili / Benzer İlanlar

 • Kars Sarıkamış'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi 2 slalom kayak pisti

  Kars Sarıkamış'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi 2 slalom kayak pisti

  Kayak Merkezleri (Kars) İlan / İçerik Numarası : # 2409 81 kez okundu. Ocak 30, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne uluslararası onay Kars Sarıkamış'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki 2 slalom kayak pisti uluslararası onay aldı. Kayak merkezinin Karanlık Dere bölgesindeki uzunlukları yaklaşık 2 bin 500 metreyi bulan 6 ve 7 nolu pistlerde...

 • Kars Kayak Turları Yurtdışı Sömestr Yılbaşı Hafta Sonu

  Kars Kayak Turları Yurtdışı Sömestr Yılbaşı Hafta Sonu

  Kayak Merkezi Tel (Kars) İlan / İçerik Numarası : # 1347 25 kez okundu. Aralık 6, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Kars kayak turları yurtiçi yurtdışı sömestr hafta sonu içi gezileri turu gezisi konaklamalı günübirlik skipass herşey dahil ucuz uygun tur fiyatları fırsat. Kars merkez çıkışlı hareketli günübirlik hafta içi yılbaşı sömestr hafta sonu şubat tatili ko...

 • Türkiyenin En Uzun Kayak Pisti

  Türkiyenin En Uzun Kayak Pisti

  Kayak Merkezleri Bayraktepe Kayak Merkezi (Kars) İlan / İçerik Numarası : # 895 66 kez okundu. Kasım 20, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Türkiyenin en uzun kayak pisti pistleri uzunluğu kaç km metre özellikleri hakkında bilgi teleferik telesiyej konaklama ulaşım aktiviteler etkinlikler yarışlar. türkiyenin en uzun kayak pisti, türkiyenin, en uzun, kayak pisti, kayak, pisti, en uzun ka...