Mardin Otelleri Oteli En İyi Otel Konaklama

 • Ürün Hizmet No: # 489 24 kez bakıldı
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Mardin, Türkiye

Mardin en ucuz otel motel hotel gecelik oda fiyatları kış sporları kayak sömestr tatili tatil merkezleri yerleri tavsiye turlar geziler tur firmaları şirketleri.

Mardin Bölgesi

Sırtını Anadolu’ ya yaslayarak yüzünü Mezopotamya ovasına çeviren Mardin, tarihi M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir şehirdir kendileri.

Mardin için birçok isim kullanılmıştır. Bunlar Erdoba, Tidu, Merdo, Merdi ve Mardin olarak sıralanmaktadır. Çoğu kaynaklarda Mardin’ in gerçek adı ‘’Merdin’’ diye geçer. Ve halkın birçoğu da bu şekilde demektedir. Merdin adı kaleler anlamına gelmektedir. Şehirde birçok kalenin varlığı bu şekilde isimlendirilmesini sağlamıştır.

Birçok medeniyete beşiklik yapan Mardin’de, Sümer, Akat, Hitit, Asur, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ilişkin tarihi izler yer almaktadır. Mardin’ in Osmanlıların eline geçmesi ise Mısır Seferini düzenleyen Yavuz Sultan Selim döneminde gerçekleşmiştir.

Bir dağın tepesinde kurulmuş olan Mardin, evleriyle de kesinlikle nam salmıştır. Altın renginde olan ve bir yamaç üzerine sırayla yükselen evleri ile gelen misafirlerine büyüleyici bir görüntü sunmaktadır.
Mardin Gezilecek Yerler
Mardin Kalesi

Pers, Roma, Asur, Emeviler, Safariler ve son olarak Osmanlılar döneminde önemli bir kale olan Mardin Kale’si yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret akınına uğramaktadır. Adına şarkı yazılan kale kesinlikle görülmesi gereken miraslarımız arasında yer almaktadır.
Revaklı Çarşı

Mardin’ e gittiğiniz zaman alışveriş ve keyifle vakit geçirebileceğiniz hediyelik eşyaların ve yöresel eşyaların satıldığı mükemmel bir çarşıdır. Yapım tarihi her ne kadar bilinmese de inşası sırasında kesme taş kullanıldığı görülmektedir.
Kasımiye Medresesi

700 yıllık geçmişe sahip olan medrese yüzyıllardır korunmayı başarıp günümüze kadar sapasağlam gelmeyi başarmıştır. İç ve dış mimari olarak göz dolduran medrese, dini ve fen bilimlerini öğreten bir medrese olmuştur.
Mardin Ulu Camii

1190 yılında inşa edilen bu heybetli cami mimarisi ve görüntüsü ile gelen misafirleri adeta büyülemektedir. İki minareden oluşan cami kimilerine göre biri yıldırım sonucu yıkılmıştır. Ayrıca caminin minaresinde on sahabenin ismi yer almaktadır.
Deyrülzafaran Manastırı

4. yüzyılda kurulmuş manastır Süryaniler için önemli bir din merkezidir. Manastırda yer alan mozaikler ve Süryani Patriklerinin heykelleri kesinlikle hayranlık uyandırıyor. Onlarca medeniyetin bir araya gelip yaşadığı Mardin’de Deyrülzafaran Manastırı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.
Mardin’ de Neler Yenir

Önemli bir mutfak kültürüne de sahip olan Mardin, mutfağında çok sayıda yemek çeşidi bulunmaktadır. Lebeniye, Soğan Kebabı, Mardin Çiğ köftesi, Güvercin Dolması, Kıneble, Mardin Harire ve Mardin Firkiye kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında.
En uygun Kayak otelleri tatilvitrini.com da. Türkiyedeki tüm Kayak merkezleri ve kayak otel indirimlerini kaçırmayın.

Mardin'in ilçeleri
Artuklu · Dargeçit · Derik · Kızıltepe · Mazıdağı · Midyat · Nusaybin · Ömerli · Savur · Yeşilli

Yayın tarihi: Şubat 12, 2017 Değiştirilme tarihi: Ocak 26, 2020 Yayınlayan / Yazan / İlan Sahibi : Bulgaristan Kayak Merkezleri Turlar

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

İlgili / Benzer İlanlar

 • Şanlıurfa Sevgililer Günü Programları Organizasyonları

  Şanlıurfa Sevgililer Günü Programları Organizasyonları

  Kayak Otelleri (Şanlıurfa) İlan / İçerik Numarası : # 2688 74 kez okundu. Şubat 2, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Şanlıurfa sevgililer günü programları etkinlikleri organizasyonları 14 şubat aktiviteleri fırsatları eğlence mekanları gidilecek yerler www.kayak-merkezleri.com'da yorumları tavsiyeleri oku sevgilime ne alabilirim ne hediye edebilirim hakkında öneril...

 • Uludağ Yılbaşı Otelleri Ucuz Sanatçılı Eğlence Programı

  Uludağ Yılbaşı Otelleri Ucuz Sanatçılı Eğlence Programı

  Kayak Otelleri (Uludağ) İlan / İçerik Numarası : # 1997 45 kez okundu. Aralık 20, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Uludağ yılbaşı otelleri ucuz sanatçılı eğlence programı konaklamalı yeni yıl gala gecesi konser etkinlikleri olan en iyi uygun termal kayak otel her şey dahil fiyatları. Uludağ ve çevresinde yaşayanlar için en iyi yılbaşı kutlanacak mekanlar gidilece...

 • Antakya Kayak Kiralama Yerleri Ücretleri Fiyatları Ne Kadar

  Antakya Kayak Kiralama Yerleri Ücretleri Fiyatları Ne Kadar

  Kayak Otelleri (Antakya) İlan / İçerik Numarası : # 1505 31 kez okundu. Aralık 10, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Antakya kayak kiralama yerleri ücretleri ne kadar kaç tl günlük saatlik kira fiyatları en ucuz kiralık kayak takımı malzemesi ekipmanı kıyafeti giysisi elbisesi. Antakya içi ve çevresinde kayak kiralamak için en iyi ucuz uygun yerler kayak takımları ...