Turizm Krizi En Çok Çalışanlarımı Yoksa İşverenlerimi Etkiler Sorunsalı!

Turizm sektörü hakkında güncel bilgiler yorumlar tavsiyeler, sok dakika haberleri gelişmeler, kayak kış doğa turizmi en iyi yerler bölgeler tesisler.
Cevapla
kayakmerkezleri
Site Admin
Mesajlar: 2100
Kayıt: Cmt Şub 03, 2018 8:08 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Turizm Krizi En Çok Çalışanlarımı Yoksa İşverenlerimi Etkiler Sorunsalı!

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:54 am

Turizm Krizi En Çok Çalışanlarımı Yoksa İşverenlerimi Etkiler Sorunsalı! 2020 Koronavirüs Nedeniyle Bir Çok Otel Kapalı Kaldı, Peki Bu Durum En Çok Kimi Etkiliyor?

Neredeyse tüm yorumları okudum. turizm sektöründe çalışanlar emek demişler ekonomi demişler. külliyen yalan, bunca sene ekonomiyi mi düşünmüşler, emekçileri mi düşünmüşler. krize giren sektör hemen kardeşiz, aynı gemideyiz yalanlarına başvuruyor. senelerce yerli yabancı ayırt etmeden turist zikmekten başka birşey yapmayan bir sektörün kendine çeki düzen vermesine yarayacak bir durumdur. ayrıca öyle söylenildiği gibi turizm sektörü için tarlada dometes yetiştirene sandalye masa satana da çok fazla etkilemez. adam otel alamayacak diye domatesi denize mi dökecek ? iç piyasaya versinlerde kilosu 7-8 liradan biraz aşağıya düşsün.

Döviz geliyor deniyor evet geliyor ama bu sene yabancı turistin gelemeyeceğini aklı başında herkes biliyor. asıl sorun size zikilmelik yerli turist de gelmeyecek. inanın bu olay olmasaydı ve yabancı turist gelseydi kesinlikle umurlarında olmazdık. ülke olarak tüm sektörler kötü durumda. bir arkadaşım özel ögrenci yurdu işletiyordu, ögrenciler ayrılıp evine gitti, mal sahibi kirasını istediği için yurdu kapattı. bir arkadaşım öğrenci servisi işletiyordu, malumunuz kaç aydır gelirleri yok. çevremizde evine daha az gelir giren veya dükkanını kapatmayan neredeyse kimse yok. insanların genel tepkisi bunca yıl burunlarından kıl aldırmayan bir sektörün mecburiyetden yerli turiste muhtaç kalması ama yerli turistin de yedikleri kazıkları unutmaması

kayakmerkezleri
Site Admin
Mesajlar: 2100
Kayıt: Cmt Şub 03, 2018 8:08 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Re: Turizm Krizi En Çok Çalışanlarımı Yoksa İşverenlerimi Etkiler Sorunsalı!

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 6:00 am

aga turizmdeki gelirin %50-60'ı antalya+muğla hala turizmi sadece antalya sananlar diye üstten bakıp ahkam kesmekte amacınız nedir? afyon bolvadinin de kesin vardır turizme etkisi nabalim sayalım mi yani?

Cevapla

“Turizm Sektörü” sayfasına dön