Otellerde Yancı Turistlerin El Üstünde Tutulmasının Nedenleri?

Otelcilik konaklama tatil sektörü güncel konular sık sorulan sorular son dakika haberler, fırsatlar indirimler kampanyalar haberler forum sitesi.
kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Otellerde Yancı Turistlerin El Üstünde Tutulmasının Nedenleri?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:34 am

Otellerde Yancı Turistlerin El Üstünde Tutulmasının Nedenleri? Tatil Köylerinde Otel Çalışanlarının Yabancı Turistlere Büyük İlgi Gösterdiğini, Türk Turistleri İstemediklerine Dair Bir Çok Yorum Okuyoruz. Peki Bunun Ana Nedenleri Nedir?

Burada ağlayan yerlilere bakıyorum da çok ilginç lan. merak ediyor musunuz elin almanı neden sizden çok daha iyi hizmet görüyor birader?

bahşişini geçtim. adamlar bı kere insan lan. siz "parasını ödedigim hizmeti almaya geldim" tavrindayken o adamlar tatil yapmaya geliyor. türkler tatil yapmayı bilmiyor. 1 hafta kalıyorlarsa tek amaçları verdikleri parayı bir şekilde geri almak. açık büfeden tabağı ağzına kadar doldurunca tatil yapmış olmuyorsun ama anlayamiyorlar.

diğer taraftan almanlara bakıyorum, bak hiç bahşiş vermesin sabahın 7'sinde vardiyadan önce beraber kahveni içtiğin, muhabbetini ettiğin adam o, işte sözde elin adami. e ben o adamın isteğini niye 1 saniye erteleyim ki?

diğer taraftan bahşiş muhabbeti var. o bahşişlerle millet lüks içinde yaşamıyor. ülkenin 12 ayı yaz mevsimi de bizim mi haberimiz yok, kaç tane otel 12 ay açık duruyor? bu millet kışın ne yiyecek? e tabi adam bahşişinin peşinden koşacak. bunu anlamak çok zor olmasa gerek.

ama dediğim gibi bahşişi de geçsen almanlar buraya tatil yapmaya geliyor. türkler ise hizmet almaya. yeri geliyor alman dediğin adam nasıl yorulduğunu görüyor, bı el atıyor yarım saatlik işini el birliğiyle 5 dakikada halledip gidiyorlar.

o otelde, otelin çevresinde gördüğün kediler, köpekler var ya onlar şu pandemi durumunda bile aç değilse, bu yılda 1 ay tatile geldiği yerdeki kedilere köpeklere sahip çıkmayı kendine görev edinmiş almanların sayesinde.

yani orada çalışan emekçinin gözünde siz iki hafta hizmet almaya gelmiş yabancisiniz, onlar ise her sene gelen oranın yerlisi.

şaşıracak bı durum yok kime neden nasıl hizmet edildiğine dair.

“Otelcilik Konaklama Sektörü” sayfasına dön