Otel Çalışanları Türk Turistleri Tatilcileri Neden Sevmez?

Otelcilik konaklama tatil sektörü güncel konular sık sorulan sorular son dakika haberler, fırsatlar indirimler kampanyalar haberler forum sitesi.
Cevapla
kayakmerkezleri
Site Admin
Mesajlar: 2100
Kayıt: Cmt Şub 03, 2018 8:08 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Otel Çalışanları Türk Turistleri Tatilcileri Neden Sevmez?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:29 am

Otel Çalışanları Türk Turistleri Tatilcileri Neden Sevmez? Otelcilerin ve Otellerde Çalışan Garson vs Elemanların Türk Turistler Yerine Avrupalı Turistleri Tercih Etmesinin Ana Nedenleri Nedir?

Şu başlık sayesinde ilk kez bu kadar yerli turist düşmanı turizm çalışanı olduğunu gördüm.

Arada duyuyorduk yabancı turist sevdiğinizi tabi, ama alenen çalışanların hepsi gerçekten gıcıkmış bize, vay ben sizin amk ahlaksız şerefsizler.

kayakmerkezleri
Site Admin
Mesajlar: 2100
Kayıt: Cmt Şub 03, 2018 8:08 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Re: Otel Çalışanları Türk Turistleri Tatilcileri Neden Sevmez?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:30 am

birbirine domino taşı gibi bağlı olan, küçük esnafından tutun otel sahibine kadar birbirine bağlı ve türkiye ekonomisinin en önemli payını oluşturan turizmin zarara uğraması durumunda turizm esnafı batacak diye mutlu olan ama kendisine de ucunun dokunacağını anlayamadan öten kişileri de göstermiş başlık.

turizm sektöründe türklerin sevilmemesinin sebebi bizim halkın lord gibi tripli, kompleksli ve devamında eksik olmayan emri vaki kaba davranışlarından ve bitmeyen şikayetlerinden kaynaklanır. bayram tatillerinde turistik bölgelerdeki çıkan rezillikleri bir ben bir de esnaflar bilir. turizm çalışanlarınında bilinç altına böyle işlediği için yanlış bir şekilde bazen kaba davranırlar. evet bu da profesyonelliğe terstir.
nargile neden 15 euroymuş... dünyanın diğer tatil bölgelerindeki ürünler neden kendi ülkelerindeki iç piyasaya göre pahalıysa ondan pahalıdır. türk hastalığı bu konu. bir türlü anlamak istemez. turizm esnafının vergileri, eleman ücretleri, dükkan kiraları, yaşadığı turistik bölgenin sisteminden dolayı yaşadığı evin kirasının da standartlardan daha pahalı oluşu, sattığı ürünlerin gelişinin standartlara göre iki kat pahalı oluşu, üstüne 6 ay iş yaparken 6 ay iş yapamadığından bu insanların ayakta kalabilmek için mecburen ve normal olarak iç piyasaya oranla daha pahalı ürünler satmak zorunda olduğunu anlamaz. anlamak istemez. direk kazıkcı damgası yer.
şu turizm sektöründe sadece beş on bin esnaf değil milyonlarca insan ekmek yiyor. kimsede sizle aynı gemide olmaya meraklı değil.

Cevapla

“Otelcilik Konaklama Sektörü” sayfasına dön