Turizm'de Yaşanan Krize Üzülmeyen Sevinen Tipler Yorumları

Turizm sektörü hakkında güncel bilgiler yorumlar tavsiyeler, sok dakika haberleri gelişmeler, kayak kış doğa turizmi en iyi yerler bölgeler tesisler.
Cevapla
kayakmerkezleri
Site Admin
Mesajlar: 2100
Kayıt: Cmt Şub 03, 2018 8:08 pm
Konum: Bursa
İletişim:

Turizm'de Yaşanan Krize Üzülmeyen Sevinen Tipler Yorumları

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:28 am

Turizm'de Yaşanan Krize Üzülmeyen Sevinen Tipler Yorumları

2020 yılında Koronavirüs nedeniyle insanlar seyehat edemeyince otellerde kapalı kaldı. Bu durum ekonomide büyük yaralar açacağı aşikar. Fakat buna sevinmeyen bir sürü insan mevcut sosyal medyada. İste o yorumlar;

kendi vatandaşını insan yerine koymayan işletmeci bozuntularının aynı gemideyiz diye ağladığı meseledir. aynı gemide değiliz öncelikle, ayrıca sen iç turizmdeki yerliyi yıllarca aşağıladın, yüksek fiyat çektin, çifte rezervasyon yapıp yollarda tatilini mahvettin, dolandırmaya kalktın, şimdi uzun bir süre asla eski ivmenin dış turizmden elde edilemeyeceğini biliyorsun, kesinleşti, yerli turisti kutsamaya başladın ama inan onda da para yok çakal turizmci işletmeci, senden daha kötü durumu, sen sabah öğle akşam aynı kokuşmuş peyniri farklı kombinasyonlarla 1000 katı fiyatına insanlara yedirip bankalara para stoklarken o tatile gelen emekçiler şu an parasız.

olayın sürekli sektörde çalışan emekçilere indirgenmesi de ayrı mesele. yani 3-5 kuruş para biriktirip ya da borca girip tatile gidenler, tüketiciler emekçi değil mi? asıl emekçi onlar, o yörelerde çalışanlar yılın 6 ayı çalışıp geri kalanlarda yatıyorlar, oraya tatile gidenler yılın tamamında çalışan emekçiler genelde, zaten parası olan ülke dışına tatile gider. o yüzden 'ama garsonlar var emekçiler esnaflar' diye ağlanmasın kimse, böyle saçma salak argümanlar da geliştirmesin.

tahtakale'de 40 liraya satılan çakma ingiltere futbol ligi formalarını 100 pound'a ingiliz turiste satmak turizm geliri falan değildir ayrıca düpedüz dolandırıcılıktır, denetimsizlik kaynalık bir durumdur, nerede fatura? nerede üretim bilgileri? dağdan gelip daha türkçe konuşamayan adamlar kendi vatandaşını aşağılayıp turizmi parsellemişler resmen, bir de bunların eğitimli kesimleri var, babasından kalan parayla butik otel açan vs. onlar daha da beter olurlar umarım, butik oteliz abi adı altında bomboş odaya 1000 lira fiyat isteyip, yabancı turiste 40 dolara sattılar odaları, her sezon bu makas böyle arttı, ne yani senin demir sanayisinde çalışıp ülkene gelen ingiliz turist çok mu entelektüel? sadece adamın 'fuck' demesi sana cool geliyor, o da çomar özünde, ama algı işte, turist kadınlarla birlikte olurum mantığı çerçevesinde barzo yöneticiler önceliği işletme içinde de turistlere verdiler. şimdi beklesinler. boş bakkalın yaptığını yaparak uzun yıllar bekleyecekler, oradaki garson ve emekçi esnafa bir şey olmaz, gider tarlada çalışır, üretime katkı sağlar. patronaj birkaç bwm'sini ve dairesini satmak zorunda kalacak, çok da güzel olacak.

Cevapla

“Turizm Sektörü” sayfasına dön