Kriz Olmasına Rağmen Otellerin Fiyatları Neden Çok Pahalı?

Otelcilik konaklama tatil sektörü güncel konular sık sorulan sorular son dakika haberler, fırsatlar indirimler kampanyalar haberler forum sitesi.
kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Kriz Olmasına Rağmen Otellerin Fiyatları Neden Çok Pahalı?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:16 am

Kriz Olmasına, Turist Gelmemesine ve Odaların Boş Olmasına Rağmen Otellerin Fiyatları Neden Çok Pahalı?

Şimdi otel fiyatlarına baktım da hortum hala bizde onlara giren pek bir şey yok.

bugüne kadar tatil yaptığım her otelde çalışanların da insan olduğunu bilerek, gönülden iyi davrandım ve hiç sorun yaşamadım. özel bir isteğim olduğunda da yardımcı oldular. hak etsinler diye değil hak ettikleri için bahşişleri hep son gün verdim.

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Re: Kriz Olmasına Rağmen Otellerin Fiyatları Neden Çok Pahalı?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:17 am

uzun zamandır gitmek istediğimiz bir otel vardı. daha pandemi hortlamamışken ocak ayında 8 ay sonraki rezervasyon için 5 günlüğüne deniz görmeyen odalara 8-9 bin fiyat çektiler. bu sebeple rezervasyon yaptıramadık. dolayısıyla su veren itfaiyenin diyerek çekiliyorum.

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:18 am

yasakların kalkması ile beraber bir canlı yayında, bodrum türkbükü'nden bir gerizekalı işletmecinin her yıl 10%-15% zam yapardık bu sene 40% yaptık diye gevrek gevrek sırıtarak röportaj vermesi, meşhur maçakızı otelin instagramda kodoman işletmecisinin ağzını yaya yaya ingilizce konuşarak hazırladığı (?) reklamının döndüğünü görmem üzerine, içimden beter olun diye geçirtmiş kriz.

dip not : hiç "ama çalışanlar çok rerorero" diye duyar kasmayın her sektörde milyonlarca işsiz var, üstelik bodrum alaçatı gibi bölgelerdeki kraldan çok kralcı apaçi çalışanları biliyoruz.

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:45 am

başlığı gördükten sonra şöyle bir otel fiyatlarına bakayım dedim. geçen yıla göre fiyatlar daha da artmış görünüyor. ya bu işletmecilerde kafa yok ya da para çok. çünkü yurtdışından turist gelmeyecek bu sene. bu fiyatları onlara kolay iteliyorlardı. şu anda yerli turiste muhtaçlar. ancak, anladığım kadarıyla siklerinde değil. muhtemelen yıllardır sömürdükleri paralar 1-2 yıl sıfır müşterileri olsa da onları ayakta tutacaktır.

t: 2-3 yıl üst üste sürmediği sürece büyük balıkları çok da etkilemeyecek krizdir

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:52 am

gecen yil geceligi 150tl olan bungalovlara simdi 500tl istiyorlar.

turizmcilerin en az yarisi copluktur ne kadar zirlarsaniz zirlayin..

“Otelcilik Konaklama Sektörü” sayfasına dön