2020 Turizm Krizinden En Çok Etkilenen Meslek Grupları Hangisi?

Turizm sektörü hakkında güncel bilgiler yorumlar tavsiyeler, sok dakika haberleri gelişmeler, kayak kış doğa turizmi en iyi yerler bölgeler tesisler.
kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:00 am

10 euro bahşiş için maymuna dönen, batı avrupalı ve amerikan yalakası, ezik (bazı) turizm çalışanlarını üzen kriz. üzülmüyoruz olm anlayın ya. yok milyonlarca kişiyi etkilermiş falan. artık yeteneklerinizi(!) yerli turist için sergileyeceksiniz paşa paşa yavrum. he ben yine yurt dışına gideceğim kendiniz çalın kendiniz oynayın.

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Re: 2020 Turizm Krizinden En Çok Etkilenen Meslek Grupları Hangisi?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:02 am

turizm sektorunde isci olarak calisan akrabami isten cikardilar - pardon ucretsiz izin verdiler- evde 1 i universite ogrencisi 2 cocuklari var. evleri kira, agustos ta buyuk kızlarının dugunu var. zaten aldıkları asgari uscret uc kurus bir seydi, sabah erken ise gidip gece 10-11 gibi donuyorlardi zamanina gore. simdi burda ben tatil yapmadigim icin beni ilgilendirmez diyen bencillere ne denir bilmiyorum, keske yasasaniz demeyi de kendime yakıştıramıyorum onlarin aksine.

kayakmerkezleri
Site Admin
İletişim:

Re: 2020 Turizm Krizinden En Çok Etkilenen Meslek Grupları Hangisi?

Mesaj gönderen kayakmerkezleri » Cum Haz 19, 2020 5:44 am

covid-19 sebebiyle diğer yıllara sair kriz başlıklarından daha gerçekçi bir durum.

bu konuda oldukça düz bir mantık görünüyor konu hakkındaki yorumlarda. evet pasaportlulara daha çok ihtimam gösteriyor otel çalışanları ve evet vasatın üstünde bir yazlık otelde tatil yapmak inanılmaz derecede pahalı.

peki bu turizm işinde kimler çalışır?

havuzu temizleyen çalışan kime köpek çekebilecektir ki, yada her gün oda temizleyen çalışan neye göre, kime göre ayırım yapacaktır? çamaşırhanede çamaşır yıkayanlar peki? ha bu arada bu otellerin çarşafıydı, havlusuydu, perdesiydi kim üretiyor bunları? peki bunları otele kim getiriyor, ışınlanmıyorlardır herhalde? bakın sabundur, şampuandır deterjandır, otelin temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleridir onlar da var.

peki bu otelde hiçbir şey, ne bileyim, bozulmaz mı, kırılmaz mı? bunları kim tamir eder, kim değiştirir ki? otelde sağlanan internet sistemiydi, sunucularıydı vs. bilgi işlem kendi kendine mi olur bu otelde?

bakın yazarken yoruluyorum, koskoca mutfak gerçeği var bir de, evet üçkağıtçılık yapıyorlar yeri geldiğinde, yine de bulaşıkçıyla ne gibi bir alıp veremediğiniz olabilir ki?

biraz daha ilerletirsek tarladaki çiftçiye kadar gider bu mevzu, onların ne suçu var?

evet kazıkçı, insan kayıran için svihs de diğerleri ne olacak bir düşünmek lazım. ülkeye ciddi nakit akışı sağlayan bir sektör turizm, milyonlarca insan etkileniyor.

“Turizm Sektörü” sayfasına dön