Tunceli Ovacık Kayak merkezi etkinlikleri şenlikleri

 • Ürün Hizmet No: # 2773 164 kez bakıldı
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Ovacık Kayak Merkezi, Tunceli, Türkiye

Tunceli Ovacık Kayak merkezi etkinlikleri şenlikleri Tunceli'de çocuklar Ovacık Kayak Merkezi ile yeteneklerini keşfetti.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 yıl önce, 4,5 milyon liraya inşa edilen kayak merkezi, kırsalda kayak yapmaya ilgi duyan çocuklar başta olmak üzere her kesimden kayak tutkunlarının ilgisini çekiyor- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kara:'Kayak merkezimiz ilk hizmete girdiği dönemde tanınmadığı için fazla rağbet görmüyordu ama son iki yıldır ve özellikle bu sene yoğun ilgi var.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 yıl önce hizmete giren kayak merkezi sayesinde hem kırsaldaki çocuklar kayaktaki yeteneklerini keşfediyor hem de vatandaşlar doyasıya kayak yapmanın keyfini yaşıyor.
İlçede, 2015 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığınca 4,5 milyon lira maliyetle inşa edilen kayak merkezi, özellikle hafta sonları kayak tutkunlarının akınına uğruyor.

Kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı kayak merkezi, kırsal kesimde yaşayan çocuklar ve öğrencilerin yanı sıra yöre sakinleri ile çevre illerden gelen kayak tutkunlarını da cezbediyor.

Önceki yıllara göre bu sene ilginin fazla olduğu kayak merkezine gelenler, kayak yapıp gönüllerince eğlenme fırsatı buluyor.

Kayağa ilgi duyan kırsaldaki öğrenciler ile çocuklar ise deneyimli antrenörler eşliğinde bu sporu öğrenip milli formayı giymek için ter döküyor.

Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığınca inşa edilen Ovacık Kayak Merkezi ve tesislerin 3 yıl önce kendilerine teslim edildiğini belirterek, bu yatırım dolayısıyla başta devlet büyükleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kayak merkezine ilginin arttığını anlatan Kara, "Kayak merkezimiz ilk hizmete girdiği dönemde tanınmadığı için fazla rağbet görmüyordu ama son iki yıldır ve özellikle bu sene yoğun ilgi var. Şu an kayak tesisimize hem il içinden hem de il dışından büyük rağbet var." ifadelerini kullandı.

Kara, ilgiden dolayı talepleri karşılamakta güçlük çektiklerini ifade ederek, "Teleski yeterli gelmiyor, ayrıca acemiler ve küçük çocukların rahat kayak yapması için 300 metre babylift pisti yapacağız. Otelimiz 75 yataklı olduğu için yeterli gelmiyor, özel sektör temsilcileri de buraya otel yaparlarsa çok iyi olur, çünkü kayak merkezimiz her geçen gün büyük rağbet görüyor. Yurt dışından gelen yabancı kayakseverler de var." şeklinde konuştu.- Kırsal kesimdeki çocuklar kayak sporu ile tanıştıKayak merkezinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak antrenörlük yapan Ferdi Genç, 35 öğrencisinin olduğunu dile getirdi.

Genç, kayak merkezi sayesinde kırsaldaki çocukların kayak sporundaki yeteneklerini keşfettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Devletimizin yaptığı bu çok büyük ve güzel tesis ile kırsal kesimdeki çocuklarımız ve öğrencilerimizin yeteneklerini keşfettik. Onları burada yapılan çalışmalar doğrultusunda müsabakalara hazırlıyoruz. Yaklaşık iki yıldır çok güzel sonuçlar elde ediyoruz, daha da iyi olacağını ümit ediyorum."

İlk defa Ovacık Kayak Merkezi'ne gelip kayak yapma fırsatı bulan Tuğçe Tanrıverdi de şunları aktardı:

"Burası Ovacık için çok güzel olmuş, insanlara sosyal açıdan bir etkinlik alanı sağlıyor. Tüm arkadaşlarıma gelmelerini öneriyorum. Buraya ilgi ve talep çok büyük, sonraki yıllarda daha da fazla olacağına inanıyorum, çünkü insanlar buranın ismini yeni duyuyor. Yetkililerden yoğun talebi karşılamalarını istiyoruz."

Merkezde kayak öğrenen Defne Açıkgöz ise "Üç yıldır kayak yapıyorum, çok güzel duygu. Tüm öğrenci arkadaşlarımı buraya bekliyorum. Hedefim iyi bir sporcu olup milli takıma girmek." ifadelerini kullandı.

Yayın tarihi: Şubat 10, 2018 Değiştirilme tarihi: Ocak 29, 2020 Yayınlayan / Yazan / İlan Sahibi : Kayak Kış Sporları Fırsatları Fiyat

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.


Bu sayfa ile alakalı video film izle seyret

Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

İlgili / Benzer İlanlar

 • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ KAYAK-SNOWBOARD

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ KAYAK-SNOWBOARD

  Kış Sporları (Uludağ) İlan / İçerik Numarası : # 3060 18 kez okundu. Şubat 16, 2019 İlanı verenle iletişime geç

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ KAYAK-SNOWBOARD BRANŞININ EĞİTİMLERİ ULUDAĞ´DA BAŞLIYOR. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kayak-Snowboard branşının eğitimleri Uludağ´da başlıyor.24 Aralık tarihinde başlayacak olan 7-15 yaş arası kayak severl...

 • Bursa Uludağ Tırmanış Doğa Yürüyüşü Turları

  Bursa Uludağ Tırmanış Doğa Yürüyüşü Turları

  Etkinlikler (Uludağ) İlan / İçerik Numarası : # 3049 25 kez okundu. Şubat 16, 2019 İlanı verenle iletişime geç

  Bursa Uludağ Tırmanış Doğa Yürüyüşü Turları BURSA DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İHTİSAS KULÜBÜ, KAYAK VE DAĞCILIK FEDERASYONU KURUCUSU LATİF OSMAN ÇIKIGİL’İ ÖLÜMÜNÜN 31. YILDÖNÜMÜNDE ULUDAĞ TIRMANIŞI İLE ANDI. Bursa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulü...

 • Ermenek'te yapılacak şeyler neler yapılır

  Ermenek'te yapılacak şeyler neler yapılır

  Etkinlikler Ermenek (Karaman) İlan / İçerik Numarası : # 2883 33 kez okundu. Şubat 18, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Ermenek'te yapılacak şeyler neler yapılır hakkında bilgiler tavsiyeler öneriler ATV Safari yapabilirsiniz!.. ATV Safari; Damlaçalı-Balkusan Kanyonu-Göktepe rotası üzerinde, hem doğal güzellikler hem de maceralı yollar ile heyecanlı bir aktivite. Trek...